مقالات

معرفی نبات

تاریخ ثبت : 1396/7/12

نبات در فرهنگ ایران سمبل شادمانی و شادی می باشد.ماده اولیه شکر ، قند ونبات یکسان است اما

ادامه ...

چرا نبات ؟

تاریخ ثبت : 1396/7/12

چون نبات دارای طبع گرم است( برخلاف شکر) و در درمان مشکل هایی ، چون دل درد و نفخ معده ... استفاده می شود.در واقع نبات بدلیل دارا بودن مقدار زیاد ساکاراز سریع جذب بدن شده و استفاده از آن باعث افزايش سوخت و ساز چربي ها و مواد پروتيني در بدن مي شود. استفاده از این فراورده براي رفع خستگي هاي مفرط جسمي و فکري ناشي از کار و فعاليت بسيار موثر بوده و هنگامي که با هر نوع نوشيدني گرم ميل می شود آرامش و نشاط را به ارمغان مي آورد.همچنین زعفران موجود در نبات موجب کاهش چربی و کلسترول و ضد اسپاسم و سرطان و افسردگی می باشد.زعفران درد های عصبی را کاهش می دهد و در درمان کم خوابی موثر است که نبات شهد بهار سرشار از زعفران مرغوب و صد درصد طبیعی می باشد.

ادامه ...

فرق نبات شاخـه شهد بهار با ...

تاریخ ثبت : 1396/7/12

در مورد نبات شـاخه باید گفت که نخی که ما استفاده میکنیم از جنس صد در صد پنبه که بسیار نازک می باشد استفـاده می شود نه از جنس نخ قرقره یا نخ پلاستیکی . استفاده ازنخ پنبه درنبات شهد بهار نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه باعث شکنندگی سریع آن وعدم تغییرطعم چای می باشد. مزایای دیگر نبات شاخه شهدبهار نازک و قلمی بودن آن می باشد.

ادامه ...

آنچه باید در مورد نبات چوبی شهد بهاربدانیم !

تاریخ ثبت : 1396/7/12

یکی اینکه عده ایی از نی استفاده میکنند که بدلیل پلاستیک بودنش غیر بهداشتی است همچون لیوان های یکبار مصرف و عده ایی هم از چوب سیخ جوجه کباب که از جنس چوب بامبو می باشد که هنگام استفاده در چای بدلیل دارا بودن روغن طعم چای را عوض میکند. در حالیکه در نبات شهد بهار از چوب سفید شمال یا افرا استفاده میشود و سه بار جوشانده می شود وهیچ گونه رنگ و طعم و بویی ندارد. از مشخصه های اصلی نبات شهد بهار علاوه بر شفافیت و بلور بودن ، زود حل شدن آن می باشد.

ادامه ...

شب یلدا

تاریخ ثبت : 1395/9/15

جشن یلدا در ایران امروز نیز با گرد هم آمدن و شب نشینی اعضای خانواده و اقوام در کنار یکدیگر برگزار می شود... شب یلدا این شب به زمان بین غروب آفتاب از 30 آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) اطلاق می شود. این شب در نیم کره شمالی با انقلاب زمستانی مصادف است و به همین دلیل از آن زمان به بعد طول روز بیش تر و طول شب کوتاه تر می شود. واژهٔ یلدا ریشهٔ سریانی دارد و به معنای ولادت و تولد است. منظور از تولد، ولادت خورشید (مهر/میترا) است. مردم روزگاران دور و گذشته، که کشاورزی، بنیان زندگی آنان را تشکیل می داد ، بر اثر تجربه و گذشت زمان توانستند کارها و فعالیت های خود را با گردش خورشید و تغییر فصول و بلندی و کوتاهی روز و شب و جهت و حرکت و قرار ستارگان تنظیم کنند. در نتیجه در آن روزها، از روشنی و نور خورشید بیشتر می توانستند استفاده کنند. این اعتقاد پدید آمد که نور و روشنایی و تابش خورشید نماد نیک و موافق بوده و با تاریکی و ظلمت شب در نبرد و کشمکش اند.مردم دوران باستان دریافتند که کوتاه ترین روزها، آخرین روز پاییز و شب اول زمستان است و بلافاصله پس از آن روزها به تدریج بلندتر و شب ها کوتاهتر می شوند، از همین رو آنرا شب زایش خورشید نامیده و آنرا آغاز سال قرار دادند. بدین سان در دوران کهن فرهنگ اوستایی، سال با فصل سرد شروع می شد و در اوستا، واژه Sareda, Saredha «سَرِدَ» یا «سَرِذَ» که مفهوم «سال» را افاده می کند، خود به معنای «سرد» است و این به معنی بشارت پیروزی اورمزد بر اهریمن و روشنی بر تاریکی است. آیین شب یلدا ، خوردن آجیل مخصوص، هندوانه، انار و شیرینی و میوه های گوناگون است که همه جنبهٔ نمادی دارند و نشانهٔ برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی هستند، این میوه ها که اغلب دانه های زیادی دارند. انار و هندوانه با رنگ سرخشان نمایندگانی از خورشید در شب به شمار می روند. در این شب هم مثل جشن تیرگان، فال گرفتن از کتاب حافظ مرسوم است. حاضران با انتخاب و شکستن گردو از روی پوکی و یا پُری آن، آینده گویی می کنند.

ادامه ...

دو توصیه ی مهم هنگام خرید نبات

تاریخ ثبت : 1394/7/11

1ـ هنگام تهیه نبات چوب دار، ترجیحا انواعی را که از نی های چوبی تهیه شده اند انتخاب کنید. 2- نبات را در بسته بندی های بهداشتی تهیه و به تاریخ تولید و مجوز بهداشت آن توجه کنید. 1ـ هنگام تهیه نبات چوب دار، ترجیحا انواعی را که از نی های چوبی تهیه شده اند انتخاب کنید. نی های پلاستیکی اغلب غیربهداشتی بوده و هنگام تماس با نوشیدنی های داغ سمومی از آن خارج می شود که می تواند برای سلامت مصرف کننده مخاطره آمیز باشد. عوارض این سموم همچون سموم موجود در ترکیبات ظروف پلاستیکی یکبار مصرف است. توجه داشته باشید که عده ایی چوب سیخ جوجه کباب( چوب بامبو) استفاده می کنند که استفاده از آن باعث می شود سطح نوشیدیی لایه ایی از روغن قرار گیرد. حتی در نبات شاخه نیز نخی که استفاده می شود مهم می باشد ( که نبات شهد بهار از نخ پنبه صددرصد استفاده می شود که برای بدن هیچ ضرری ندارید). ۲ـ نبات را در بسته بندی های بهداشتی تهیه و به تاریخ تولید و مجوز بهداشت آن توجه کنید. نبات هایی که این روزها در بازار به صورت فله ای و روباز در شرایط بد محیطی عرضه می شوند به صورت غیربهداشتی تولید و اغلب آلوده به گرد و غبار و فضولات حشرات موذی هستند. همچنین این نبات ها به دلیل آن که به مدت طولانی در انبار های غیربهداشتی نگهداری می شوند می توانند آلوده به فضله یا ادرار موش نیز باشند. از طرف دیگر نبات های زعفرانی فله ای اغلب حاوی رنگ های شیمیایی و غیرمجازی هستند که مصرف آن برای سلامت خطرناک خواهد بود.

ادامه ...

چاپ مقاله نبات شهدبهار در مجله صنعت بسته بندی

تاریخ ثبت : 1394/7/5

ماهنامه صنعت بسته بندی در شماره 157 سال هجدهم / بهمن 1393 به کارخانه نبات شهد بهار پرداخته که توانسته است با ایجاد یک ساختار بسته بندی جدید و محکم برای نبات دسته دار زعفرانی بسیاری از نواقص بسته بندی نبات چوبی برداشته و به گسترش صادرات آن بیانجامد

ادامه ...