دو توصیه ی مهم هنگام خرید نبات

1394/7/11

دو توصیه ی مهم هنگام خرید نبات

1ـ هنگام تهیه نبات چوب دار، ترجیحا انواعی را که از نی های چوبی تهیه شده اند انتخاب کنید. نی های پلاستیکی اغلب غیربهداشتی بوده و هنگام تماس با نوشیدنی های داغ سمومی از آن خارج می شود که می تواند برای سلامت مصرف کننده مخاطره آمیز باشد. عوارض این سموم همچون سموم موجود در ترکیبات ظروف پلاستیکی یکبار مصرف است. توجه داشته باشید  که عده ایی چوب سیخ جوجه کباب( چوب بامبو) استفاده می کنند که استفاده از آن باعث می شود سطح نوشیدیی لایه ایی از روغن قرار گیرد.
حتی در نبات شاخه نیز نخی که استفاده می شود مهم می باشد ( که نبات شهد بهار از نخ پنبه صددرصد استفاده می شود که برای بدن هیچ ضرری ندارید).

۲ـ نبات را در بسته بندی های بهداشتی تهیه و به تاریخ تولید و مجوز بهداشت آن توجه کنید. نبات هایی که این روزها در بازار به صورت فله ای و روباز در شرایط بد محیطی عرضه می شوند به صورت غیربهداشتی تولید و اغلب آلوده به گرد و غبار و فضولات حشرات موذی هستند. همچنین این نبات ها به دلیل آن که به مدت طولانی در انبار های غیربهداشتی نگهداری می شوند می توانند آلوده به فضله یا ادرار موش نیز باشند. از طرف دیگر نبات های زعفرانی فله ای اغلب حاوی رنگ های شیمیایی و غیرمجازی هستند که مصرف آن برای سلامت خطرناک خواهد بود.